2011 m. gruodžio 23 d., penktadienis

Petras Burgaila - Ginekologo Užrašai (I-II)

  Turiu pusseserę būsimą medikę, kuri į savo darbą žiūri rimtai ir būdama dar tik antrame kurse – jau plačiai domisi ir visada ieško daugiau informacijos. Po mano susidomėjimo „Negyvėliais“ ir „Homoseksualizmo istorija“, ji ėmė kartais parekomenduoti vieną kitą knygą. Šį kartą rekomendavo Petro BurgailosGinekologo užrašus“ (I – „Vaga“ 2004; ISBN 5-415-01721-6; 254p.; II – „Vaga“ 2008; ISBN 978-9986-578-49-9; 292p.) ir šiandien jas abi baigiau, tad abi iš kart ir aprašysiu be eilės.

  „Pripuolė prie manęs čigonai, vieni bučiavo rankas, kiti siekė kojų. Kai atsitokėjau, išgirdau balsus:
- Daktare, mes sulipę medžiuose sėdėjom – mes viską matėm!“ 69p. (I)

  Pirmoji knyga – be priekaištų. Daug juokiausi, daug stebėjausi. Pavyzdžiui, kodėl buvo paaiškinti iš bendrų žinių pažystami dalykai, o kiti, kuriems reikia truputėlio tikrų medicininių žinių – ne? Bet tam po ranka buvo pusseserė ir google. Istorijos trumpos, aiškios, su aiškia mintim ir svarbiausia – tikros. Ją galiu parekomenduoti, ypač siūlau įbrukt kokiom ožkom ir tikėtis, kad jos ten pamatys savo atvaizdus.
  Na o antros knygos nuo penkto skyriaus skaityt nebeverta. Tokio apverktino filosofavimo ir fantazijų apie meilę ir seksą nesukurptų nė vien romansų rašymais užsiimančios moterys, kurių banalius darbus kartais mėgstu paimt paskaityt dėl jų paprasto lengvumo. Taigi, šios knygos rekomenduočiau tik pusę, bet tikrai rekomenduočiau.
  Manau jos tinkamos abiems lytims, mat čia istorijos ir apie moteris, ir apie vyrus, ir apie poras. Labai daug lengvai pateiktos informacijos, kuri tikrai pravers. Daug juokingų nutikimų, nemažai ir pamokančių, savaip. Tad taip, knygos smagios, net jei tema atrodo rimta. Beje, kai kurios istorijos netgi traumuojančios, tad nusiteikit kartais ir pašiurpt. Duosiu knygoms, abiems bendrai – 6/10. Atskirai pirmai galėčiau duot 8/10, tad nieko neprarasit, jei imsit tik pirmą. Jos abi atrodo vienodai, tik prie vienos pavadinimo yra tas prierašas „II knyga“.

  Ponas Burgaila gyrės atsiliepimais apie savo knygą, tad manau nesupyks, jei pacituosiu visą vieną trumpą istoriją, kaip rekomendaciją paskaityti. Ji iš antros knygos, 149p.

    „Konteineris
  Praėjus pusantrų metų po gimdymo atėjo mano buvusi pacientė.
- Kaip sūnus? – domiuosi.
- Auga sveikas.
  Vos kelių mėnesių vaikas pradeda guguoti, vėliau skiemenuoti: ma-ma, tė-tė-tė. <...>
- Kokį pirmą žodį ištarė?
- Konteineris, - atsakė jauna mama.
- Kodėl?
- Jam labai patinka šiukšlių mašina. Kasdien sėdi prie lango, žiūri į kiemą ir laukia jos atvažiuojant.

Anotacija I: Skaitytoją galbūt šokiruos mintis, kad galima taip atvirai kalbėti apie devyniais šydais dangstomą intymųjį gyvenimą. Šioje knygoje gydytojas drąsiai laužo įprastus stereotipus, atskleidžia ginekologo darbo specifiką, aprašo pacienčių jausmus ir savo išgyvenimus. Autorius kitu rakursu žvelgia į šiuolaikinį moters gyvenimą, seksą ir meilę. Čia skaitytojas ras ir gyvenimo patirties, ir puikių patarimų sveikatos klausimais, ir galbūt iš naujo atras save.

Anotacija II: Tai „Vagos“ leidyklos 2004 metais išleistos knygos „Ginekologo užrašai“ tęsinys. Šioje knygoje jūs vėl rasite tai, kas ankščiau buvo tabu, ir daugiau sužinosite apie moterų gyvenimą, jų kūno ir sielos ligas, apie meilę ir lyčių bendravimo, šeimos gyvenimo problemas. Skaitydami kartu išgyvensite gydytojo ir pacienčių tarpusavio santykių peripetijas, o perskaitę šioje knygoje esančią apysaką sužinosite, kuo baigėsi gydytojo ir pacientės meilė.

1 komentaras:

  1. Antrą dalį jau gana seniai perskaičiau, dabar norėtųs ir tą pirmąją pagaliau perskaityti :)

    AtsakytiPanaikinti