2011 m. spalio 18 d., antradienis

Dvi už vieną

  Vėl pažiūrėjau "Kaulus" ir išėjau bibliotekon. Šiokiom dienom kitaip net ir neišeina. Ėjau su mintim, kad reikia keletą prasitęst, o ne tą vieną grąžinti, bet pusseserė kaip tyčia parašė, kad galima prasitęst internete, mat jau aišku, kad slaptažodžiai yra ir veikia, ir išeina - visi, Skaitantys Nosferatai, juos turim. O aš - trečias brolis nemirtingas, nežinojau gi. Tad padėjau tas kitas knygas atgal į lentyną, skirtą tik eilės laukiančiom knygom ir išėjau nunešt tą vieną, nes vis vien reikėjo ką nors vakarienei nugriebt, tad ko gi ne pakeliui į biblioteką? 
  Džiaugiuosi visgi, kad galima prasitęsti internetu. Tai reiškia, kad šitaip daugiau nesigundysiu ir eisiu ten tik tada, kai jau tikrai reikės nešt viską atgal. Nes nunešiau vieną knygą, o kaip neužeisi vidun? Jei kas nesupratot, tai pas mus knygos grąžinamos už bibliotekos patalpų durų, įeini į Kultūros Namų vidų, suki pro pirmas duris vedančias į kairę, atiduodi striukę į rūbinę, arba neatiduodi, kaip nori, tada lipi laiptais į antrą aukštą, arba naudojies liftu, kuriuo naudotis neturėtum, nebent negali jau kitaip, o ten, iš dešinės, kampe prie stiklinės sienos, už kurios esti Šventoji Biblioteka, Suaugusiųjų skyrius (į ji patenka asmenys, kurie baigė 10 klasių, neįsivaizduokit čia nieko blogo, Naktibaldos), stovi vėžimaitis-staliukas, o šalia jo - kompiuteris su padėklu. Ant padėklo dedi knygą, ją nuskanuoja magnetinis lipukas, atkapsto kas pagal tą datą, kada ji buvo imta ją buvo nugriebęs ir - baigta. Tad štai, padėjau knygą į vėžimaitį-staliuką, o kaip neužeisi, jei vos du žingsniai iki durų? Užėjau. Dabar laikausi taktikos - viena lentyna, neradai - tada gali į kitą akį užmest. Jei radai - BĖK kol dar trijų nepamatei, nes namie eilė tuoj lubas sieks, knygų tų.
  Pasiėmiau Adam Thirlwell knygą "Politika". Kas girdėjot, turbūt žinot kokią... Keistą šlovę ši knyga gavus. Nusprendžiau, dėl bendrų žinių pagriebt. Ir radau seniai norėtą knygą, Sarah Dunant "Kurtizanės draugijoje". Tiesą pasakius, jau nepamenu ar kartais neišbraukiau šios knygos iš "perskaityti" sąrašo, bet jei jau paėmiau, tai paėmiau.
  Radau ir porą tinkamų pasidovanojimui. Viena teko lengva cukraligės forma sergančiam tėvui, t.y. "Maistas sergantiems cukralige", kuria šis, žmogus turbūt per gyvenimą dvi knygas paskaitęs, mielai skaitė visą dieną ir labai labai daug skaitė balsu, kad žinotumėm... Ir kitą, skirtą pusseserei, kuri studijuoja mediciną "Šeimos sveikata". Taip, sau šį kart nieko neradau, arba turėjau, arba nesudomino.
  Dabar va, prasitęsiau knygas, bandžiau rasti, kaip pakeist slaptažodį, neradau, tai ir nusispjoviau. Sėdžiu, su knyga, džiaugiuosi. Arbatos karštos puodelis po ranka, o ryt tada dvigubai tiek bandysiu suskaityt, kiek šiandien pavyko.

1 komentaras:

  1. Skaitau ir negaliu atsistebėti, nes pati irgi stengiuosi save sulaikyti ir jei kokią randu artimiausioj lentynoj (ten sudeda naujas ir populiarias knygas), tai bėgu atsižymėti, kad tik nenueičiau giliau, kur daug daug lentynų su daugybe gerų knygų :D

    Na, o prasitęsimu internete jau seniai naudojuosi, tikrai geras ir naudingas dalykas. Išvengiu apsilankymų bibliotekoje, nes visos knygos skirtingu laiku imtos, taigi, vieno apsilankymo per mėnesį neužtektų. Bet, kadangi dažniausiai būnu prirezervavusi n kiekį knygų, tai apsilankau dažnai bibliotekoj net ir tęsdamasi internetu knygas, nes praleisti ilgą laiką lauktos knygos tikrai nesinori :D

    AtsakytiPanaikinti