2011 m. rugpjūčio 3 d., trečiadienis

Grobis 11-Liepa

Galvojau galvojau ir sugalvojau, kad kas mėnesį apsiskaičiuosiu maždaug kiek grobio knyginio atradau, nes pastaruoju metu jo labai įvairiai randu. Tarkim kurią čia dieną nuėjau ieškoti kaklaraiščio siauro į turgų, ten turim tokį mini blusturgį. Ir pastebėjau keletą ne itin išvaizdžių pasakų anglų kalba. Po litą, tai dvi pasiėmiau, mat kitos kažkokios neaiškios buvo. Kita syk ką nors nusiperku vietinėj maximoj, ar paremiu vietinį knygyną. O dar kitą kart labai daug sau pasidovanoju. Tad pažiūrėkim ką per Liepą susimedžiojau...

Dvi knygelės anglų kalba:
serija Mini Classics - "The Magic Carpet" ir
"The Wild Wood; Wind in the Willows II" - abi po 1lt

Pasidovanok sau skyrelis bibliotekoje:
Italų novelės;
Albertas Šveiceris "Tarp vandenų ir džiunglių";
Vladimiras Malyševas "Pinija vėjų pagairėje - Horizontai";
Lenartas Meris "Ieškant prarastos šypsenos";
Vengrų novelės;
Kazimieras Skebėra "Prisimenu ir amžininkai pasakojo";
Vakarų Lietuvos partizanų eilėraščiai ir dainos "Kovos keliu žengiant";
E. Tiomkinas, V. Ermanas "Senovės Indijos mitai"

Gavau dovanų:
Charlaine Harris "From dead to worse", "Dead as a doornail" (taip ir parašyta - doornail), "Dead in the family", "Dead reckoning".

Galimas daiktas, kad ir daugiau prisitempiau namo tokio gero, bet matyt nebepamenu. Nuo šiol darysiuos dar vieną sąrašą. Daug aš jų turiu, tų sąrašų. Tuoj tikrai reikės savo knygyną atidarinėt...

Per liepą susirinkau mažiausiai 14 knygų, o išleidau apie 2lt joms. Gerai būtų turėt joms daugiau vietos...7 komentarai:

 1. Pavydas. Mėgstu pasakas. Labai mėgstu. Beje, kas čia per skyrelis Pasidovanok Sau? Nuo kada, kas nors ką nors duoda nemokamai viešose vietose?

  Aš su tokiais knygų kaupimo tempais seniai miegočiau pasidariusi guolį tarp knygiškų stulpų. Tiesa pasakius, pamačiusi kokia betvarkė namų bibliotekoje, pradėjau sisteminti viską. Radau labai senų, labai gerų, labai nebeegzistuojančių tautų pasakų.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pas mus bibliotekoje nurašytas knygas ir tokiais šiaip gerų žmonių suneštas sukrauna į specialią lentyną kuri užvadinta "Padovanok knygą / Pasidovanok Sau" ir iš ten galima imti knygas ir jų niekad niekam nebegrąžinti, ką ir darau, nes kartais tikrai būna gerų, o kitą kart tiesiog smalsumas neleidžia nepaimti. Kartais namo sunkoka pareit būna, nes abiejose rankose po kokias 8 knygas.
  Kiek žinau jau beveik visose bibliotekose toks skyrelis yra, tik, kad gal didesniuose miestuose iš ten gėrį gal greičiau išneša, pas mus čia toks nedidelis miestelis, tai nei gero dažnai, nei dažnai jį paima, be to visi kažkaip drovis imt... O man tiesą pasakius vienodai, kiek noriu tiek susiimu =D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Oi net neatmenu kada paskutinį kartą lankiausi bibliotekoje. Turiu tokią vieną geradarę, kuri man iš Mažvydo bibliotekos atneša kokių tik užsigeidžiu knygų. O šiaip Anglijoj pabuvus susitempiau už centus ilgai geistas knygas. Dar išsivystė tas bjaurus noras pirkti pirkti pirkti , nors jau ir nebėra, kur tų knygų įkišti. Tokia žavi krūvelė prie lovos kraunasi.

  Tiesa, man pasidarė smalsu. Pastebėjau, kad įrašuose kalbant apie save vengi naudoti gimines. Iš gražių pirštų sprendžiu, kad esi vaikinas, bet aš galiu ir klysti. Pati turiu 10, trumpas vokiškas dešreles primenančių, ataugų.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aha, pas mane irgi jau į krūvas kraunama, nes lentynos užkimštos keliom eilėm. Ketinu tiesą pasakius išimt keletą lentynų pertvarų - dar bent 5-6 knygos gal įlystų... Šiaip dažnai knygų-tetrį žaidžiu, nes kitai perdėliojus kartais įsibruka tarp jų dar viena, kita. Bet bėda ta, kad man būtina, kad knygos būtų pagal tam tikrą tvarką sudėliotos XD pvz vampyrai su vampyrais, geros su gerom, prastos su prastom, trilogijos prie trilogijų, serijos - visos su savom, netgi turiu lentyna kur vien iš Rytų knygos keliauja. Aišku kol nėra tiek tų Oriental knygų, tol šalia jų guli Žiedų Valdovo serija.
  Jo, su ta lytim tamsta mane labai ir prajuokinot ir nudžiuginot. Norėčiau kiek galima tai išlaikyt paslaptyj, mat čia labai keblus... keblus klausimas. Labai įdomu, kad kažkas visgi pastebėjo!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai jau čia sudėtingas tas rūšiavimas. Mano sisteminimas dabar vyksta taip: lietuviškos - kuo aukščiau, visvien jų niekas neskaitys; nutrintais viršeliais - po lietuviškom, vistiek niekas jų neatpažins ir t.t. Va tik savo vaikystės knygas ir pasakas sudėjau taip, kad pabudus man primintu gerus laikus.
  Na, kad ir kiek čia mistikos, aš tave perkrimsiu kaip riešutą :]. Ne veltui šitiek metų žiūrėjau CSI.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Che, aš tai ne prieš, kad tik tamsta garsiai to tilinguot nepradėtumėt =D
  Va ko ko, o pasakų knygų pas mane trūkumas yra. Bet dabar žiūriu perleistų yra, netgi kietais viršeliais (kaip tas indėniukas... Kikas ne Kikas ten jis buvo, kaip mėgau, vaje), tai galvoju reiks kada šitaip po 2lt per mėn išleidžiant ir daugiau jau paskirt prie progos, būtent pasakų knygoms. Todėl ir apsidžiaugiau, kai tas radau blusturgyj, angliškas pasakėles. Iš pradžių tik ta magiško kilimo istorija sudomino, nes labai 1001 naktį mėgau (nes labai mėgau Bartimėjaus trilogija, taip ir seka vienas mėgtas paskui kita, kuris veda prie trečio ir t.t.)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Ne ne, aš veikiu slaptai, kad paskui galėčiau tavy šantažuoti muahahaha ha haaa ;].
  Vat radau tokią šaltą, nejaukią skylę, iš kurios gan pigiai galėčiau papildyti savo pasakų kolekciją. Tik, kad dabar su pinigais striuka, todėl tik pavartai, nubrauki porą ašarų ir panarinus galvą šliauži namo. O namie aptikau vaikystėje mylėtą, nubučiuotą knygą, kurią taip neteisingai buvau užmiršusi - "Murziuko dienoraštis". Echhh...nostalgija... Kolkas tik tokie atradimai. Viską verčiu iš lentynų ir įvedu naują tvarką, kuria namiškiai akivaizdžiai nepatenkinti. :]

  AtsakytiPanaikinti