2011 m. gegužės 2 d., pirmadienis

Tęsiam keliones į biblioteką

Šiandien iš pat ryto išskubėjau į biblioteką. Juk laisva diena, reikia išnaudot ją. Jau einant pastebėjau keistą reiškinį... būriai mažylių. Tik kai pastebėjau atrakcionus, sustatytus prie bibliotekos, kuri įsikūrusi kultūros namuose, prisiminiau, kad šiandien jiems paskutinis skambutis. Bet šypsena greit išblėso - o kas jei biblioteka nedirba?
Vietoje to, pasirodo šiandien dar ir bibliotekos dienos, t.y. visos knygos, kurios turėjo būti atneštos per savaitgalį iki ateinančio šio penktadienio - pavėlavusiems ne daugiau savaite nieko nekainuos, jokių delspinigių. Bet aš nevėluoju. Sukroviau knygas į vėžimaitį prie durų ir pasukau į tą šiltą patalpėlę, kurioje jau pildomos naujos lentynos. Nutykinau iki pat galo, tolėliau už fantastikos, bet vis dar grožinėje literatūroje, kuri labiau linksta į klasiką ir ėmiausi paieškų. Kartais tiesiog nenoriu imt knygų pagal sąrašus kuriuos taip stropiai sau susidarinėju, todėl ieškojau šiaip ko nors kas patrauktų. Ir kokių lobių tik neradau.
Pasiėmiau Alphonse Daudet "Sapfo". Jei kas nežinot, kas tokia buvo Sapfo - siūlau pasidomėti. Neeilinė asmenybė ir neeilinė menininkė-rašytoja.
Taigi, maniau jau ir užteks, nes namuose stirtos dar stovi, bet mūsų bibliotekoje yra tokia ilga, bet žema lentyna, užvadinta "Skubantiems". Ten sudedami populiariausi ir daugiausiai imami romanai, bei naujausi gauti. Paprastai ji būna pustuštė - populiariausi, reiškia paimami ir laikomi, o į rankas pakliūnantys tik iš grąžinančiojo rankų. Bet šį kartą ji buvo pilnai užkišta! Dabar tiesa, gailiuosi, kad dar vienos knygos nepaėmiau, bet pagalvojau, kad 5 knygos gali būt per daug per mėnesį, kurį dar ir egzaminą laikyt reikės, bei kitam pasiruošti. Tad paėmiau keturias.
Be "Sapfo" dar nutvėriau J.R.R. Tolkien "Silmarilijoną" - skaičiau anglišką, labai patiko, bet lietuviškai versti "Hurino vaikai" tikrai erzino vertimu, tad šią knygą pasiėmiau testavimui. Ir prigriebiau Michael Scott knygos "Alchemikas" tęsinius "Magas" ir "Kerėtoja", mat pagalvojau... Skaičiau tą alchemiką labai seniai, tuo metu man dominavo Haris Poteris ir Žiedų Valdovas, todėl vaikai magiškoje mūsų pasaulio dalyje tikrinantys savo mobiliuosius man labai skausmingai neimponavo. Dabar literatūrinis skonis praplėtė ribas, tad pamaniau - nediskriminuosiu ir nesmerksiu, jei nežinau visko iki galo. Paskaitysiu ir pažiūrėsiu.
Tiesa, jau baiginėju Lestatą, tad dar šią savaitę parašysiu jai vertinimą. Beabejo, bus geras, nes knygos kurios įkvėpia - geriausios.
Dar radau ir "Pasidovanok sau" knygų lentynose sau šiek tiek popierinio turto. Truputėlį susidrovėjau, kai ant tų keturių knygų užsikroviau dar peknias ir netyčia dvi nuslydusios trinktelėjo į grindis. Bet manau, tamstos bibliotekininkės tikrai supras žmogaus godumą knygoms!
Ką pasiėmiau? Tuoj pažiūrėsiu... Semiono Cviguno "Uraganą" (Drąsiųjų keliai Nr. 149) kuri pasirodo yra antra knyga ("mes grįšime" tęsinys), tad just my luck, kaip visada. Kad jau mėgstu Drąsiųjų kelių seriją, tai pasiėmiau ir dar vieną rastą, šį kart Nr. 122 "Kerštas - ne viskas", Aleksandro Voinovičiaus knyga. Parano Treinio "Laumės Juostą". Alekso Baltrūno "Ant katpėdėlių kalno". Ir Jono Ragauskas "Ite, missa est!". Pastaroji labai suintrigavo, mat čia kunigas pereina labai skausmingą tiesos ieškojimo kelią ir pasisuka į ateizmą. Galit spėt, kad man tikrai patiko Vinco Mykolaičio-Putino knyga "Altorių Šešėlyj".
Tad papildžiau stirtą dar keliomis neplonomis knygelėmis. Guodžiuosi mintimis, kad vieną dieną, savuose namuose galėsiu įsitaisyt biblioteką. Kitu atveju neįsiviazduoju kur šį nano-alexandrijos lobyną reikėtų dėt.
Manau ryt nueisiu dar kartą ir pasiimsiu tą kitą knygą. Jei nebus laiko - prasitęsiu ir tiek. O prie progos paklausiu kaip prasitęsti knygas jų tinklalapyje...

1 komentaras:

  1. Varlinėju taip po įvarius blogus ir netyčia užkliuvau už šito įrašo ir apėmė keistas 'dežavu' jausmas. /pastebėjau atrakcionus, sustatytus prie bibliotekos, kuri įsikūrusi kultūros namuose/ žiū, mano mieste tie patys atrakcionai buvo, (kuriais aš piktinausi), keliaujantis cirkas galvoju? /Nutykinau iki pat galo, tolėliau už fantastikos/; /žema lentyna, užvadinta "Skubantiems"/ žiū, skaitau ir matau savo miesto biblioteką prieš akis. Arba čia didelis sutapimas arba tu iš Elektrėnų? : )

    ----------------
    http://www.someonewhocaress.blogspot.com/
    ----------------

    AtsakytiPanaikinti