2011 m. vasario 21 d., pirmadienis

Sąrašai, sąrašai, sąrašiukai

Prieš kelis mėnesius supratau, kad man trūksta paprastesnių užrašinių, mat paprastai nusiperku kokią įmantrią, o tada į ją "bet ką" rašyt gaila ir ji tampa vieno dalyko auka. Tad nuskuodižiau maximon ir susiradau visą pakuotę nebrangių paperback užrašinių, tokiais keistais, bet akies nerėžiančiais paveikslėliais ir languotu vidumi. Jau nebepamenu kur padėjau dvi iš jų, bet viena tapo knygų sąrašu.
Knygos kurias reikia paimti iš bibliotekos.
Knygos kurias reikia nusipirkti.
Knygos kurias reikia gauti ir perskaityti no matter what.
Per šimtą knygų per dvi dienas. O kada jas visas perskaityt reikės, tai galva neneša. Bet sumąsčiau ir dar vieną dalyką - imsiu čia kur nors kampe ir padarysiu sąrašą skaitomų ir eilėje stovinčių knygų. Ne, visų šimto nerašysiu, tik... Tarkim pirmas tris.
Skaitau aš ne po vieną knygą, kažkaip nemėgstu į vieno tipo knygas įklimpt. Užeina nuotaika - skaitau Dostojevskio darbus. Praeina - fantasy. Paprastai turiu dvi ar tris skaitomas knygas. Trims šimtams lapų paprastai reikia dienos arba dviejų, priklausomai nuo to, kaip labai daug darbo pašalinio apturėt tenka. Tad kai puseserė pacitavo iš Panelės žurnalo, kad jaunoji verslininkė pasigyrė per metus perskaičius keturioliką knygų - tik šyptelėjau. Per du mėnesius aš šį jos rekordėlį pagerinčiau, o darbo ne mažiau turiu. Gal greičiau skaitau? O gal mažiau pramogauju kitaip nei prie knygos. Man knyga - pilnavertė pramoga. Pavargau - padėjau į šalį. Pailsėjau - vėl pasiėmiau. Nusibodo - paėmiau į rankas kitą. Norisi kažko naujo - visada atsiras nauja knyga. Kažko pasigedai - visada gali pavartyt perskaitytą.
Turiu ir sąrašą perskaitytų knygų. Deja, jį darau gal tik metus, tad ten pateko gal tik per du šimtus knygų, mat kitų tiesiog nesuminiu autorių. O vien pavadinimo rašyt nesinori. O kitą kart neatsimenu, kad tokią iš vis skaičiau. Kartais nepamenu užsirašyti ką neseniai perskaičiau, prisimenu po mėnesio. Kiti dar prie užrašo tokio (data kada pradėta, data kada baigta, numeris, knygos autorius, pavadinimas lietuviškai, pavadinimas originalo kalba, pavadinimas anglų kalba, jei originalas buvo ne angliškas) rašo ir mini reviews, bet man su jais nieko doro neišeina, tai ir nerašau. Arba gaunasi milžiniškas spoilas, arba labai jau basic žodžiais viską apibendrinu.
Va taip.
Sąrašai...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą