2011 m. vasario 15 d., antradienis

Bibliofilija - I

Kaip bepažiūrėsi, man tik prie tokių. Nueinu į biblioteką ir valandą išlyst negaliu. Ką ten valandą... O dar gi, pas mus padarė lentyną, kur žmonės gali knygas atidavimui sunešti. Pasiimu vieną ar penkias iš bibliotekos ir tiek, kiek pakelt lietuviškų tuo sykiu galiu iš anos lentynėlės. Bibliotekininkės nepyksta, tik šypsosi. Matyt joms mano pakvaišimas - pažystamas.
Lentynos užgrūstos, ant jų stovi stirtos, kitos net kampuose ar sandeliuke slepiasi, laukia savo eilės, arba "pensijoj" mėgaujas ramybe. O aš vis vien dar norėčiau. Dar tos, anos, trečios. Mėgstu didelius išpardavimus knygynuose, išparduotuves, sandelių valymus, nurašytas knygas, dovanojamas.
Skaitau angliškai ir lietuviškai, nors moku dar porą kalbų - per sunku skaityt didesnės apimties knygas. Kartais netyčiom pagaunu save skaitant, o mintyse tekstą bandant įsivaizduoti originalo kalba. Sometiems I catch myself reading while in my head I try imagining it in original language.
Šalia lovos jau seniai guli blonknotas, tušinukas ir mažytis žibintuvėlis naktinėjimui. Ne itin patogu. Kodėl? Nes kai baigiu skaityti kokią nors seriją, kurią skaičiau daugiausia naktimis - naktį po užbaigimo sunku užmigti. Lyg katinas pabėgęs būtų. Ar pati knyga.
Audio knygos gerai kelionėse ir turint nemigą. Abiem atvejais mintys absoliučiai pasiduoda balso tėkmei, nieks neblaško. Audio knygų mano mp3 grotuve daugiau nei muzikos. Ir jei vietos pritrūks - ištrinsiu muziką. Yra ten galimybė ir text formato knygas sukelti, bet ar tokių daug? Visos pdf vis, pdf... Neblogai būtų kindle įsigyti, bet vis dvejoju, net nežinau ko.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą