2017 m. vasario 8 d., trečiadienis

Massimo Introvigne - Satanizmas

Seniai turiu, o tik dabar prisiminiau, kad gal ir perskaityt reikia. Massimo Introvigne knyga "Satanizmas" (Il Satanismo; ISBN 978-609-95140-3-1; 62p.; Goodreads) tėra tik įžanginė knygutė, siekianti vos per pusšimtį puslapių. Bendrais bruožais, kas tai yra, ko tikėtis, nuo ko skirti, kur ieškoti daugiau informacijos.

Autorius tiesiog lengvai ir greitai nupasakoja, kas tas satanizmas, kaip jis veikia, kokių yra jo tipų, kas jį išgarsino, ir t.t.; labai trumpai, su gan plačiomis išnašomis. Ar informacija teisinga ar ne - klausimas skaitytojui, ne autoriui. Man tekę skaityti jo neminėtų veikalų, su minėtais asmenimis, kultais, ir pan. ir vietomis jo nuomonė ar žinios buvo tiesiog kitokios. Čia iš tų atvejų, kur faktai ten, faktai šen, o ar jie tikri, ar "alternatyvus" (bent tokį "gerą" mums Trump'as padare, davė nišą nukaldinti tokiai frazei, kaip "alternatyvūs faktai") - jau sunkoka ir pasakyti (pvz.: minimi žmonės - mirę, iš jų interviu ėmę žurnalistai - gal būt ne paties švariausio vardo, ir t.t.)

Knygelė įdomi, verta tų kelių centų, už kuriuos ją galima nusipirkti. Panašu, kad autorius rašo gan išsamiai, tad besidomintiems šia tema - bent jau skaitymo sąrašus pripildysit tikrai labai padoria literatūra (gal ne visada "padoria" per se, bet...), tad duosiu, na, nežinau, tarkim 8-10. Per trumpa, kad būtų galima rimčiau įvertinti, perskaičiau per loading screens žaidime.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą