2016 m. rugsėjo 15 d., ketvirtadienis

John Flanagan - Ledo Šalis [Žvalgo Mokinys 3]

Prasistūmiau per knygą, prasistumt teks ir per aprašymą. "Ledo Šalis" (Žvalgo Mokinys [#3]; Ranger's Apprentice: Icebound Land; ISBN 0399244565; 266p.; Goodreads) yra trečioji John Flanagan "Žvalgo Mokinio" serijos knyga. Tai aš jas myliu, tai nekenčiu...

Dabar spoileriai prieš tai buvusių dviejų knygų:

Vilas ir Kasandra paimti į nelaisvę, kaip karo grobis. Holtas pažadėjo berniukui juos rasti tokioje fantastiškai dramatiškoje scenoje. Bet šioje knygoje mes matome vaikus bandančius išgyventi, ir Holtą bandantį keliauti. Atrodo jog kas du žingsnius jam reikia spręsti kažkieno problemas. Bet tai ne bėda. Vilas su Kasandra visur sutinka jiems atjaučiančių ir globojančių suaugusiųjų, tad, net ir baisiausiose situacijose aišku - nei vienas nerizikuoja gyvybe.

Čia spoilerius daugiau ar mažiau baigiu:

Žodžiu taip, knygos skonis, kaip užtęsto skyriaus. T.y. kiekviena knyga - vienas skyrius pilnas bereikalingų dalykų, ėjimo, stovyklų rengimo, ir ne pačio geriausio humoro. Kas pradėjo kelionę praeitoje knygoje - šioje šiaip ne taip pasiekė jos finišą. Kas tik ruošėsi - dabar gi pradeda. Perskaičiau, padėjau, ir pro akis tas tumbleweed prariedėjo. Negana to, autorius atrodo niekaip neapsisprendžia ar rašo fantasy, ar tik kažką atmieštą fantasy. Ir kol jūs man nepagrūmojot, kad, ei, Nosferatu, knyga vaikams skirta, ko čia širsti: skaičiau tikrai daug knygų vaikams dar šiais ir praeitais metais. Tikrai būna geriau. Daug, daug geriau. Tad ir duodu tik 3/10, mat daugiau negaliu. Kurį laiką ši serija turės padulkėti lentynose.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą