2016 m. rugpjūčio 26 d., penktadienis

LookBook

Iš kart noriu pasakyti, kad "LookBook: Stiliaus knyga merginoms" yra skirta būtent joms - jaunoms merginoms. Todėl mano nuomonė apie šią knygą neturėtų įtakoti jūsų nuomonės. Susiraskit, pavartykit, maža ką sudomins.

Pirmas skyrius mane gerai nuteikė, galvojau, va, enciklopedija apie madą, nedidelė, sutraukta, tik tiek, kiek galiu skirti dėmesio. Ir kas, kad "merginoms"? Na, o pasirodo, daug kas. Ties antru skyriumi pradėjau darytis žymas, mat geras nusiteikimas ėmė tirpti, ir problema čia šį kart ne vertime, o autoriuose, kurie nepasivargino ir taip mažo kiekio informacijos padaryti tikrai pilnai tiksliu šaltiniu.

Žodžiu, taip. Buvo labai įdomu sužinoti daugiau apie dizainierius. Labai įdomu sužinoti kur mokomasi norint tapti tuo ar anuo (apimta labai daug sričių, dirbančių su mada, nors išsamumo vėl gi šiek tiek pritrūko), arba kaip vadinasi kokie švarkai. Iki to momento, kai supratau, jog vietomis paveikslėliai turbūt netyčia sukeisti vietomis, ir viena skrybėlė pavadinta kitos vardu. O ką jei tas pats padaryta ir kitur? Tada užkliuvo ir džinsų ištakos, ten netikslumai dėl spalvos - kodėl originaliai ji buvo mėlyna (tekstas labai paviršinis, tad prie fakto, jog viskas vangiai apimama keliais bendrais sakiniais nekibsiu). Ne per geriausiai aprašyti ir stiliai, tarkim, rekomenduoju plačiau pasidomėti lolitomis, jų istorija kur kas įdomesnė, o ir mada - kur kas rimtesnė (tam tikra prasme). Ir dar vintažas. Apie tai net nekalbėsiu. Mieliau pakalbėčiau apie tai, kodėl vis pabrėžiu žodį "merginoms" - vietomis knyga lyg netyčia, bet grubokai nukreipia dėmesį į svorį. Nenešiok to, jei esi apkūni, tai labiau tinka lieknoms ir taip toliau. Esu labai prieš tokius "nurodymus", tad tikiuosi, kas skaitys, būsit protingos, ir dėvėsit ką norėsit. Visokios jūs gražios, viskas jums tinka, jei tik patinka.

Taip tad, vertimas šiaip jau geras, Baltoms Lankoms priekaištų neturiu, sukurpė dailią enciklopediją jaunoms merginoms. Turiu pažįstamų, draugių, draugų, kurie jau daug metų dirba su mada, kas profesionaliai, kas mėgėjiškai. Pasiteirausiu jų nuomonės, ar galima šią knygą laikyti, tarkim pradžiamoksliu. Visi mano priekaištai tiems, kas šią knygą sudėliojo, t.y. rinko "faktus" ir faktus, sprendė ar iš fakto iškirpti faktą įdomumo dėlei ir t.t. O iki to laiko jos nevertinsiu, ne mano vieta ją vertinti, mat ji nėra bloga, tiesiog ne man.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą