2016 m. kovo 27 d., sekmadienis

Žiemos Vėjai - Sostų Karai, serijos, knygos

  Kaip jau manau visi žinome: iki "Ledo ir Ugnies" pabaigos dar turime porą knygų. Ir jei jau prisivijome perskaitę penkias esamas, turbūt, kaip ir aš, jūs irgi jau supratote: gali tekti dar gerokai palaukti. Kas darosi sudėtinga, mat serialo šeštas sezonas pasirodys jau Balandį. Pats George. R.R. Martin į klausimą "tai kur knyga, Džordži??" atsakė dar sausį, bet aš taip pagalvojau, kad geriau vėliau, nei niekada. Tai ir pakalbėkim, kaip čia taip gavosi.

Tie, kas jo knygas skaitė dar prieš serialui viską prasprogdinant lyg supernovui iš tokių, kaip aš turbūt juokiasi, į ką man belieka palinksėti, mat tokia jau tiesa. Laukiu taip, kaip jie kažkada laukė knygų, kurias aš ėmiau vieną po kitos, kada tik norėjau. O dabar štai: serialas ateina, knyga ne.

Savo "Not a Blog" ("Ne Blogas") blog'e autorius atsiprašo ir paaiškina, kaip čia taip gavosi. Pirmoji data, kai jis turėjo pateikti knygą leidėjams buvo 2015-ųjų Halloween'as. Dėmesį blaškė kelionės, apdovanojimai, vakarėliai, projektai, ką ten, gal net ir amžius. Visa tai jis pripažįsta, neneigia, ir nebando nuslėpti. Bet tiesa slypi kitur. Kiekvienas autorius turi gerų ir blogų dienų rašymui. Pavasariui pamažu virstant vasara tų blogų dienų buvo daugiau nei gerų ir to pasekoje visą tą ir taip blogą nuotaiką karūnavo depresiją kelianti vyšnaitė: nespės. Bet leidėjai buvo tam pasiruošę, matyt jau irgi pažinodami savo mylimą autorių. Sekanti data: kad ir paskutinė 2015-ųjų minutė. Turbūt nereikia sakyti, jog G.R.R.M. ir į tą datą netilpo.

Knygos parašyta daug, tą jis užtikrina, bet pagal jo standartus - ji dar toli gražu nėra baigta. Prie baigimo datos dar reikia pridėti bent jau tris mėnesius leidėjams ją paruošti ir pateikti, ir to pasekoje turime ką turime. Autorius pripažįsta, jog nėra labiau nusivylusio žmogaus nei jis pats, ir imasi atsakyti kitą klausimą, labiausiai rūpintį tiems, kas nemėgsta žiūrėti prieš skaitydami: spoileriai?

"Ir taip, ir ne", sako jis, ir pateikia gan ilgą sąrašą skirtumų tarp knygos ir serialo, kurio pataria neskaityti tiems, kas dar neperskaitė knygų, ir nepažiūrėjo jau esančių serijų. Karalius Stanis gal būt miręs jums, bet man jis - gyvas. Ir Jon Snow gal būt išgyvens ar bus prikeltas jums, o man gal liks miręs, sušalęs, ir pamažu virstantis į White-walker (kaip Lietuviškai buvo tos būtybės iš ledo ir šalčio už Sienos knygose?). Žiūrint serialą gali atrodyti, jog mums ką tik labai riebiai kažką suspoilino, bet tiesa ta, kad sužinosime, tik kai turėsime knygą palyginimui. Knygos ir serialas jau seniai atsiskyrė, ir tęs atsiskirinėti. Spoileris, kurį pamatysime Balandį gali niekada nepasirodyti knygose.

Taip tad su tais Žiemos Vėjais. Belieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti. Žemiau pateikiu nuorodą į konkretų Martino įrašą, kur skaitantys angliškai galės pasidomėti plačiau.

[Last Year (Winds of Winter)]

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą