2016 m. sausio 11 d., pirmadienis

L.J. Smith - Vampyrės Dienoraštis: Pabudimas [1]

  Gal prieš metus, o gal ir prieš du, vasarą kankinausi ir bandžiau žiūrėti šį serialą. Nesakau, kad blogas, bet... Ne man. Tada, taip jau išėjo, kad Anglijoj teko laukti žmogaus. Šilta, saulėta, rankoj šaltos arbatos butelis, galvojau sau, vat imsiu ir pasiimsiu ką lengvo paskaityt kol laukiu. Pasiėmiau dvi knygas su dviem knygomis kiekvienoje. Tą kartą perskaičiau gal lapą, gal du. Prie pirmosios L.J. Smith Vampyrų Dienoraščių knygos "Pabudimas" (The Awakening; ISBN 0061020001; 311p., Goodreads) grįžau tik pernai metų pabaigoje, o baigiau - šiemet. Taip ir pradėjau metus, su vampyrais.
  Knyga parašyta gerai, o ir siaubo dalis joje - puiki. Visi tie paklaikę bėgimai per tiltus (tekantis vanduo?), pranašystės, milžiniški varnai - nuostabu. Būtent dėl to skaitysiu ir kitas knygas. Bet...
  Su herojais man čia prastai. Stefanas - arogantiškas ponas per pusę tūkstantmečio nesusivokęs, kad laikai keičiasi. Ir lėkšta vidurinės karalaitė, kurią visi garbina, Elena. Gerklėj strigo visi tie skubėjimai rašyti dienoraštį per pamokas, vaikino medžioklės planai, ir t.t., geriau jau man Sukės ilga išmonė apie skudurus, dovanokit ir turėkit omeny, kad tai vienintelis mano minimas minusas.
  Nustebau, kad knyga parašyta 1999-aisiais. Iš to laikmečio istorijos apie vampyrus atrodė kitokios, bet štai pasirodo klydau, jų buvo, yra, ir turbūt bus kitokių visada ir visur. O aš jau tikrai labai pasiilgau tos vampyrų literatūros, tad nors nelabai man ši knyga patiko (nors ji parašyta tikrai gerai), ir tegaliu jai duoti 5/10, vis tiek džiaugiuosi, kad paskaičiau, ir kitas dar tikrai suskaitysiu. Ką ten, gal kada ir serialą pribaigsiu.

2 komentarai:

 1. Aš serialą gal po penkto sezono nustojau žiūrėti. Visgi bent jau man būtina, kad serialo pagrindiniai personažai būtų įdomūs ir simpatiški (ne tik išvaizda, bet ir charakteriu) o seriale kuo toliau, tuo labiau Elena ir jos draugė Bonė erzino, o galiausiai ir Deimonas su Stefanu prarado savo žavesį. Tiesa, dabar, kiek girdėjau, Elenos nebėra (nes aktorė nebepratęsė sutarties), tad gal kiek kitaip viskas :)
  O šią dalį irgi skaičiau ir pritariu, kad Sukė geriau :D Ir vis negaliu pamiršti knygos viršelio beprasmiškumo, nes knygoje veikėjai visai kitokios išvaizdos nei seriale.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pritariu viskam! Aš nustojau su serialu, kai Elena virto vampyre. Taip tiesiog pamąsčiau - žmonių mažiau nei supernaturals (paskui tas erzino ir True Blood knygose tiesą pasakius), broliai buvo vienas geras, kitas blogas, staiga rolės pasikeitė... Ir taip toliau. Ir dėl viršelio irgi pritariu! luckily mano angliškos tik su obuoliukais, minimalistinės

   Panaikinti