2015 m. spalio 28 d., trečiadienis

Matt Haig - Radliai

  Pačiu laiku Halloween'ui, baigiau knygą apie vampyrus! Ir dar ne kažkokią ten paauglišką meilių seilių dramą. Matt Haig ir jo "Radliai" (The Radleys; ISBN 978-1-84767-861-4; 343p. Goodreads) nudžiugino savo paprastumu. Tai istorija apie šeimą mažame Anglijos kaimelyje, apsiskaičiusią, paprastą, gal net vidutinišką. Vampyrų šeimą.
  Radliai - senas vampyrų šeimos vardas, kas man leido spėti, kad Piteris greičiausia yra pirmasis abstinentas joje. Visa tai jis daro tik dėl savo žmonos, kurią myli net ir kas dien gaudamas priežasčių abejoti ar ji jaučia jam tą patį. Pagal idėją juk turėtų - paverstas vampyras visuomet jaučią trauką savo kūrėjui... Tuo tarpu ji gyvena kvėpuodama vidutiniokiškumu. Ji tenori, kad jų vaikai augtų paprasti, nieko nežinodami apie jokius vampyrus, kaip normalūs žmonės. Juk viską galima kažkaip paaiškinti. Nemiga ir migrena? Na, taip jau būna. Bėrimas? Reikia daugiau kremo nuo saulės. Alkanas, pykina? Valgyk daugiau raudonos mėsos! Idiliška, nuobodu. Viskas ėmė virsti rutina, apsimetinėjimas vis sunkėjo, pagundos vis augo. Ir štai vieną naktį Radlių vaikai paragavo kraujo... Ir tarsi to nebūtų gana, čia apsireiškia Piterio kraują geriantis brolis vampyras, su savo kraujo buteliais ir skeletais spintoje. Here to save the night.
  Knyga puiki savo paprastumu. Tokių knygų - šimtai. Bet nei viena iš jų nepasakoja apie vampyrų šeimą. Jau vien dėl to casual approach duodu pilną 10-10, nėra ko smulkintis.

1 komentaras:

  1. Aš taip pat neseniai perskaičiau šią knygą, ir man taip pat labai patiko! Man patiko kad svarbiausias istorijos dalykas yra šeima. Miela, svarbu ir šiurpoka, nes, na, kalbama apie vampyrus...

    AtsakytiPanaikinti