2015 m. birželio 14 d., sekmadienis

Ursula Doyle - Didžiųjų Žmonių Meilės Laiškai

  Kartais knygos nesiskaito, mat jose kažko trūksta. Kitą kartą jos nesiskaito, nes joms reikia per daug susikaupimo. Ursulos Doyle sudaryta knyga "Didžiųjų Žmonių Meilės Laiškai" (Love Letters Of Great Men; "Versus Aureus" 2009; ISBN 978-9955-34-164-2; 130p., Goodreads) yra pastarojo tipo. Mat, kaip ir teigia pavadinimas, tai būtent tai - meilės laiškai.
  Tikėjausi ir daugiau ir mažiau, net nežinau kaip čia. Nežinau net kaip reikės ją įvertinti, nes many romantikos - nulis. Ką mačiau tai: banalūs žodžiai ir sentencijos, juokinga retorika, nuvalkioti pažadai ir sulyginimai, ir panašiai. Bet tada supratau, kad perskaičiau kažką labai asmeniško kiekvienam iš jų, kažką, ką kažkas saugojo ir išsaugojo iki gavom visa tai knygoje, viešai. Tai ką jie rašė jiems nebuvo nei banalu, nei nuvalkiota. Tuo jie siekė pagerbti savo mylimiausius žmones, išreikšti bene neišreiškiamą. Ir, juk kartais tie laiškai taip labai kirtosi su jų viešąja persona. Tarkim, Darvino laiškas, visiškai netikėtas. Arba Oscar Wilde, toks nuostabiai jam pritinkantis, o visgi, greičiausiai, labiausiai slėptas ir rizikingiausias.
  Knygą verta paskaityti. Gal tik kartą, gal labai lėtai, bet verta. Ypač tiems, kurie mėgsta tą senamadišką romantizmą. Nežinau tik kaip ją dabar vertinti? Turbūt duosiu 10-10, mat nėra čia kaip to pasverti. Juk tai tik laiškai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą