2015 m. birželio 27 d., šeštadienis

George Sand - Velnių Raistas

  Teks jau jums man dovanoti, bet George Sand knyga "Velnių Raistas" (La Mare Au Diable; "Vača" 2006; ISBN 9955-9929-0-5; 168p.; Goodreads) buvo tiek nuobodi, kad bent tris dienas tikrai praleidau be jokio skaitymo. Taip labai jos tęsti nesinorėjo. Tik tiek, kad mesti knygos taip paprastai negaliu. Tam turi būti gera priežastis, o čia jos nebuvo.
  Žermenas - senas 28-metų valstietis, likęs turtingu, daugiavaikiu našliu. Jo uošvis jį spiria vykt į kažkokį ten kitą kaimą, kur jo draugo dukra, irgi turtinga, irgi našle paliko. Nelabai Žermenas to nori, bet uošviai jam labai geri, tai ir jis jų nenori nuvilti. Ir čia, prieš išvykstant, viena vargšė vietinė moterėlė paprašo jį paimti jos 16 metų dukrą, mat ten visai netoli to kaimo ji radusi piemenės darbo. Žermenas, būdamas geros dūšios, sutinka. Pakeliui jie dar jo sūnų, isteriškai meldžiantį pasiimti jį kartu randa ir ką, žinoma pasiima ir jį. Mari čia pasirodo nepakeičiama, tobula jauna marti. Problema tik ta, kad Žermenas jai - per senas ir ji pati sakosi jo nemylinti. O juk, galų gale, jis pažadėjęs vesti tą našlę ir pažadus reikia tesėti. Kas ten žino, gal ta moteriškė - dar šaunesnė.
  Knyga baigiasi labai ilgu vestuvių aprašymu. Viskas parašyta gerai, išversta atrodo irgi gerai, suredaguota ir taip toliau. Tiesiog, na, ne mano puodelis, ne mano arbata. Negaliu duoti daugiau nei 4/10, ir viliuosi tik, kad sekanti knyga bus geresnė.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą