2014 m. liepos 21 d., pirmadienis

Neil Gaiman - Žvaigdžių Dulkės

  Kažkada šios knygos nenusipirkau, nes ant jos nugarėlės puikavosi dvejetas, tad maniau, knyga turbūt į dvi dalis padalinta, o pirmosios tiesiog nėra, kaip kad tos Košmarų Akademijos. Tada, vienos iš blogo skaitytojų dėka sužinojau, jog tas dvejetas ten nieko nereiškia. Bet Neil Gaiman knygos "Žvaigdžių Dulkės" (Stardust; "Bonus Animus" 2008; ISBN 978-9955-754-05-3; 184p.) jau neberadau. Ir štai, kurią čia dieną, ne per seniausiai, Vagoje radau ją išparduodamą po ~9LT, tad ir pasiėmiau.
  Spėju, jog daugelis jau tikrai matė filmą, tad pasakysiu iš karto - filmas man patiko labiau. Istorija prasideda dar kiek ankščiau nei gimsta Tristramas, prasideda nuo jo tėvo ir tik tada pasiekia jaunuolį, kuris beviltiškai įsimylėjęs Sienos Kaimo gražuolę Viktoriją, pasižada jai parnešti nukritusią žvaigždę, kurią jie abu matė besileidžiant kažkur už Sienos, jei tik ji sutiksianti už jo tekėti. Ji, pasišaipiusi, sutiko, manydama jog kvailas berniokas arba gaus galą už Sienos, arba pabijos išeiti. O ką, jo gal net nepraleis, juk prie plyšio sienoje visuomet stovi sargyba.
  Už Sienos jis visgi patenka ir čia prasideda lyg ir knygos įdomumas, lyg ir knygos lėtumas. Nuotykiai įdomūs, negaliu skųstis, tačiau lėtoki. Daug ėjimo, kuris taip gerai neužpildytas, kaip David Gaider "Dragon Age" knygose ar net Tolkieno darbuose, bet... Medžiai - žudikai, liūtas, kuris kovėsi su vienaragiu dėl karūnos, septyni broliai, medžioję viens kitą per visą pasakų šalį vardan tėvo sosto ir Raganų Karalienės, visokie kerai, eilėraštukų magija ir keistuolis Tristramas, visuomet išalkęs ir vos ne badu mirštantis mūsų herojus, išėjęs ieškoti, greičiausia, deimanto - nukritusios žvaigždės.
  Knyga prastokai suredaguota. Vertimas geras, bet vietomis akivaizdžiai susipainiota ir praleista pro akis taisant. Daug labai keistų, bet linksmų žodžių, tinkančių pagal prasmę, bet jau juokingų, nes mažai kur matomų. O ir šiaip, knyga plona ir labai lengva, su tokia tik sėdėt ir ilsėtis kur pavėsy. Duosiu tik 8/10, bet po ilgų suktų skaitymų, pasidžiaugsiu, kad tokią knygą turiu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą