2014 m. gegužės 26 d., pirmadienis

Hubert Selby, Jr. - Last Exit to Brooklyn

  Dar viena knygų klubo knyga, angliška, e formatu. Viliuosi perspjauti pernykštį e-knygų rekordą (asmeninį). Hubert Selby, Jr. yra "Requiem Svajonei" autorius, tačiau mes ėmėm "Last Exit to Brooklyn" (ISBN 0747549923; 290p.), kuri, anot vikipedijos, yra tam tikrų šio autoriaus knygų ryšulio pirmoji. Po to seka viena negirdėta ir tik tada Requiem, nors, kaip suprantu, jos visiškai savarankiškos ir susijusios tik ta savo bendra, tamsia tema.
  Knyga susideda iš gabalų ir gabaliukų, kuriuos kartais net labai sunku skaityti, mat tam tikrose vietose, atitinkamam žmogui, autorius tekstą rašė taikydamas prie asmens. T.y. ignoruodamas skyrybą, daug žodžių rašydamas fonetiškai ar trumpiniais, slengu ir t.t. Visos istorijos bent šiek tiek susijusios. Daugiausia jas sieja narkotikai, prostitucija, transvestitai ir Darbininkų Sąjungos streikas. Prasidėjo viskas tiesiog nesuvokiamai žiauriomis muštynėmis, krauju, vėmimu ir visiška neteisybe. Kurį laiką net maniau, jog toliau nebeskaitysiu, buvo tiesiog bjauru, bet, įsivažiavo ir pagerėjo.
  Per beveik visas istorijas sutinkam vieną herojų Vinnie. Išėjęs iš kalėjimo jis suvedžiojo transvestitą Georgette, kurie čia save gražiai vadina fėjomis. Georgette jį iki ausų įsimylėjusi, tad negaili nei narkotikų, nei alkoholio, bet Vinnie pernelyg daug dėmesio nerodo ir taiko jai dvigubus standartus, kas tik dar labiau sunkina jos ir taip apgailėtiną gyvenimą. Jos istorija man šiek tiek priminė filmą Stella... Vėliau Vinnie sutinkam ir kaip bjaurų mušeiką, ir kaip herojų, kuris gelbėja vaiką nuo iškrypėlio, ir kaip vyrą, kuris susirado sau atitinkamą žmoną ir jų šeimoje visi visada rėkia, pešasi, bet viens kitą myli.
  Keisčiausia istorija turbūt buvo Tralalos. Jau vien vardas koks! Taip ir nesupratau, kaip iš merginos su didžiausiu, gražiausiu biustu, su kuriuo ji galėjo užkariauti bet ką, ji tapo purvina (tikrąja to žodžio prasme) gatvine, atsiduodančia už nakvynės vietą. Hario istorija paliko daug klausimų, iš kurių pirmas buvo - ar tai tas pats Haris, kuris buvo su Viniu pas Džordžetę? Mat anas, nors irgi kiek pakvaišęs, atrodo tiksliai žinojo, ko gyvenime jam reikia, o šis sulaukė galo nekęsdamas viso pasaulio.
  Knyga sunkoka skaityti akims, bet paliko gan gilų įspūdį. Nemėgstu tokių istorijų kratinių, nebent jos visos apie vieną veikėją, tad ir tas buvo didelis minusas. Bet ką jau ką, o Requiem for a Dream tai būtinai paskaitysiu. Šiai knygai duosiu 6/10 ir įspėsiu jos neskaityti tiems, kurių nervai ir taip jautrūs. Manieji sąlyginai geram stovyj, o pats pirmas skyrius vis vien ilgokai laikės atminyj.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą