2014 m. balandžio 15 d., antradienis

Mark Haddon - The Curious Incident of the Dog in the Night-Time

  Ką mes žinome apie autizmą ir autistus? Mano šeimoje tokio vieno būta, tačiau ta šeimos dalis - tolima. Tad Mark Haddon knyga "The Curious Incident of the Dog in the Night-Time" ("Vintage" 2003; ISBN 1400032717; 226p.) buvo labai įdomi. Joje yra puikios informacijos tiek šiaip įvairiomis temomis, kaip tarkim Paukščių Takas ir, kaip tai yra mūsų Visatos, kuri yra disko formos, kraštas, o ne šiaip kažkokia žvaigždžių sangrūda, tiek ir informacijos apie autizmą, kaip tarkim pats Kristoferis, kuris nemėgsta liestis prie geltonų ar rudų dalykų ir nevalgo geltono/rudo maisto prieš tai į jį neįmaišęs raudonų maistinių dažų.
  Knygą rašo ir visą tą veiksmą mums pasakoja autizmu sergantis Kristoferis. Tai beje nereiškia, kad autorius - ir yra Kristoferis, to netikrinau, bet greičiausia, autorius tiesiog gerai susipažinęs su tema. Kristoferio mokytoja pasiūlė jam parašyti knygą, o kad jau jam visokie tokie projektai patinka, jis mielai to imasi. Bėda ta, jis nežino apie ką galėtų rašyti. Fantazijos jam nepatinka, mat jos yra tarsi melai, o melai jį verčia blogai jaustis. Bet štai vieną naktį, kai jis vaikštinėjo kaimynystėje, įsivaizduodamas jog yra paskutinis žmogus žemėje, pastebėjo sodo šakes, įsmeigtas į kaimynės šunį Velingtoną. Kristoferis tą šunį mėgo, o ir šiaip šunis jis myli labiau nei žmones, tad nusprendžia padaryti tai, ko paprastai detektyvuose nieks nedaro (mat detektyvai jam visai patinka, net jeigu jie iš tiesų irgi neįvyko) - išsiaiškinti kas nužudė šunį. To pasekoje jo laukia daugybė naujienų, daug iš jų - skaudžios ir sunkiai priimamos.
  Neįtikėtina stebėti, kaip Kristoferis savyje atranda drąsos ir jėgų tęsti, eiti pirmyn. Kaip jį varo tiek baimė, tiek ryžtas. Tai tikrai unikali knyga ir duosiu jai 10/10, be kalbų.

2 komentarai:

  1. autorius yra dirbęs su neįgaliaisias ir autistais vaikais. taip kad, tema tikrai jam gerai žinoma.

    AtsakytiPanaikinti