2014 m. sausio 3 d., penktadienis

Robert Lory - Atgijęs Drakula [#1]

  Sunku buvo bibliotekoj man Drakulos knygas susimedžioti, bet galiausiai gavau ir Robert Lory knygą "Atgijęs Drakula" (Dracula Returns; "Europa" 1993; ISBN 9986-436-02-8; 109p.). Prasto formato, redagavimo ir vertimo stiliaus knyga, bet istorija vis vien neprasta.
  Kažin koks profesorius "Ksanderis" (invalido vežimėlyje, su telekinetėmis galiomis) sugebėjo pažaboti Kunigaikštį Drakulą. Tam pasitelkė įtaisą su smaigaliu kuolo, kuriuo anas buvo nugalėtas. Nereikia būt Šerloku, jog nuspėtum - Drakula dėl to nėra itin patenkintas (juoba, kad jo veiksmus kontroliuoja tas profesorius, o ne žavi moteriškė Integra). Tad atsiradus galimybei ką nors pakeisti, jis tuoj pat jos griebiasi...
  Į jų bendrą buveinę atvyksta profesoriaus dukterėčia ir puola prašyti išlaisvinti jos draugą iš kalėjimo. Ji prisiekinėja - jis nekaltas. Bet to įrodymų nėra, tad Drakula pasiūlo profesoriui žaidimą - įrodykit, kad vaikinas nekaltas, ir aš gražiai elgsiuos pusmetį. Neįrodysit... Na, tada jau ir pakalbėsim.
  Jei ne bjaurus teksto formatas, tai knyga būtų buvusi tikrai šauni, paprasta ir pakankamai įdomi, kad susiskaitytų vienu prisėdimu. Bet reikalą man gadino krūva neteisingų žodžių formų, kurios keitė net sakinio reikšmes ir vietomis tekstą darė nesuprantamą be konteksto nagrinėjimo. Tiems, kas galit ir norit, siūlau verčiau imti anglišką originalą. O istorijai tai duosiu 8/10, visgi man patiko.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą