2013 m. spalio 12 d., šeštadienis

M. G. Harris - Nematomas Miestas [Jošua Failai #1]

  Jau seniai norėjau paskaityti M.G. Harris Jošua Failų knygas, tad pagaliau ir ėmiausi pirmosios - "Nematomas Miestas" (The Joshua Files: Invisible City; "Obuolys" 2009; ISBN 978-609-403-037-6; 384p.) - kuri ištisai rėžė akį esamojo laiko šneka. Sakykit ką norit, bet mes esamuoju laiku paprastai nekalbam, tad ir skaityti juo - sunku. Pasiimu puodelį arbatos ir rašau įrašą toliau. Parašau, persirengiu ir guluosi į lovą, nes jau aušta. Gal.
  Tokiu būdu atrodo ir Bado Žaidynės buvo verstos, dėl to ir neskaičiau jų lietuvių kalba, tik šen ten užmesdavau akį pažiūrėt kaip išvertė. Siaubingai nemėgstu, kai žmonės taip rašo ir verčia.
  Bet, grįžkim prie knygos. Jošua - vaikinas tarp vaiko ir paauglio. Jis - mokosi kovos menų, kalba ispanšikai, yra anglas ir Ikso Bakabas. Kas? Ikso bakabas. Kažkoks majų kažkas, neklauskit, nesupaisiau. Žuvo jo tėvas, atrodytų, tiesiog lėktuvo katastrofa. Bet tą pačią dieną, ar naktį, ten pat pastebėtos NSO šviesos, tad knygos pradžioje labai rimtai maniau, jog knyga suksis apie Pilkąją Rasę iš Dausų. Tad, Jošua stveria savo geriausią draugą, merginą, su kuria susipažino rašydamas internetinį tinklalapį, ir keliauja tėvo pėdsakais, kurie veda Majų griuvėsių link. Jei man būtų 13-a, o ne 23-s - ši knyga būtų praktiškai biblija. Deja, man nebe 13, todėl tik šypsausi ir džiaugiuosi, kad autorė puikiai išlaikė tą amžiaus tarpsnį, kai kovos menus gali pavadinti "Flirtu su mirtimi", o tada apsiverkti, kad pramiegojai savo autobusų stotelę.
  Tad, nors esamasis laikas ėdė ilgai ir nuobodžiai, knyga tokia tikrai, visai pusė velnio. Ne "Tuneliai", bet man, kaip nosferatui, mėgstančiam knygas jaunam jaunimui - patiko pakankamai, kad paskaityčiau ir kitą dalį. Duosiu šiai 7/10, galų gale, ir baisiau už esamąjį laiką skaityt tekę.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą