2013 m. gegužės 28 d., antradienis

Neminimos knygos
  Dabar galvoju vis, skaitau čia įžangas kelių knygų apie NSO ir galvoj kirba mintis, kad jei ir skaitysiu, tai neaprašinėsiu, o greičiau dėsiu prie tų knygų, kurių niekad neminėjau, kad skaičiau, tad grįžtant prie reikalo - ar turit tokių knygų, kurių neprisipažintumėt skaitę, ar tiesiog neužsiminutmėt niekad, jei rašot blogą ar kažką pan? Ar tų knygų neminėtumėt specifinei auditorijai, ar visiems be išimties? Ar neigtumėt skaitę paklausti tiesiai?
  Klausimas kilo prisiminus tą kažkada pasaulį juokinusį tyrimą "knygos, kurias meluojame perskaitę", kur į viršų iškilo bene Biblija, kuri laikoma labiausia skaitoma knyga (kurgi ne), tada ten visokie "Karai ir taikos", "Nusikaltimai ir bausmės" ir taip toliau.
  Tad, jei netingit, pasidalinkit mintim: ar yra knygų, kurių pavadinimų verčiau neminėsit? Ir ar yra tokių, kurių neperskaitėt, nors kažkam, ar gal visiems, teigėt, kad perskaitėt? (pavadinimų minėt nebūtina, taip išvengsim baksnojimo į skaitytojo-moralę)

1 komentaras:

  1. Bandau atsakyti į klausimus :)
    Kad neprisipažinčiau niekam, ką esu skaičius, tai turbūt nėra. Žinoma, yra kelios, kurios, dabar jau pati suvokiu, buvo visiškai nevertos mano laiko ir gal kai kam gėdingos, bet nėra taip, kad vengčiau minėti :) Bet nėra ir taip, kad eičiau ir skelbčiau, kad va pvz „Saulėlydžio“ sagą skaičiau.
    Taipogi paklausta tikrai neneigčiau, kad tam tikrą knygą skaičiau arba ne. O jeigu skaičiau ir ji pasižymėjo kvailu siužetu ar bloga reputacija, tai taip ir pasakyčiau (čia tinka tas pats „Saulėlydis“) ;D

    AtsakytiPanaikinti