2012 m. spalio 20 d., šeštadienis

Bankrutuojantys knygynaiKą gi, panašu, kad senos naujienos, bet atrodo bankrutavo mūsų knygynėlis. Nedidelis toks buvo, bet pasirinkimą gerą turėjo. Vienintelė vieta mano mažam miestukyj, kur galėjai pasirinkt knygų ir iš Eridano leidyklos.
  Knygos ten nebuvo brangios, bent jau ne brangesnės nei visur, bet laiko tėkmė priveikė. Sena kasa, kurioje atsiskaitymas galėjo vykti tik grynaisiais, kainos pieštuku įrašytos knygos viršelio gale, jokių kamerų, kas privedė prie vagysčių (vieną savom akim mačiau, žmogų nurodžiau, bet nežinau ar kas ko ėmėsi, juk dirbo ten tik menko sudėjimo moterėlė, maloni, jei kiek ir išsiblaškiusi), viduje sprangiai šilta, jokių akcijų. Bet knygų pasirinkimas buvo tikrai neprastas, o atmosfera – tikra, gera, senoviška, kai trikdyti tylą knygyne ar bibliotekoje vis dar buvo tabu. Ten rasdavau nemažai neblogų ezoterinių knygų, ne vien tų populiarių, kur neaišku kokio lygio pamišimas kankino autorių, o ir šiaip, nuo mažens aš tą užkampį pamenu, mėgau jau tada.
  Labai tikiuos, kad buvusi kasininkė ras geresnį darbą, ir kad tas šiaip-sau knygynas Maksimoje išsilaikys, mat ten pas mus irgi parduotuvėlė parduotuvėlę keičia, gan dažnai. Nenoriu, kad mums čia nutiktų taip, kaip dabar nemažai kur nutinka – nei vieno knygyno visame mieste. Taip net ir geriausi skaitytojai nebetenka ūpo, biblioteka juk visų neaprūpins, o kiti internetu pirkt bijo.   


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą