2012 m. gegužės 2 d., trečiadienis

Peter Freund - Laura ir Ugninės Gyvatės žiedas


Atrodo aš vis ieškau logikos knygose apie 14-mečius ir nesuprantu, kodėl nerandu. Nesupraskit klaidingai, kaip ir ankstesnės, taip ir ši Peter Freund knyga „Laura ir Ugninės Gyvatės Žiedas“ (Laura und der Ring der Feuerschlange; „Alma Littera“ 2007; ISBN 978-9955-24-835-4; 424p.,) – neblogos, tai ne Haris ir jo gauja, bet vis vien dar pusė velnio. Ir intrigos šiek tiek yra, ir kabinančių vietų. Bet.
  Gerai, kaip čia viską išdėstyt. Čia atrodo penkta knyga, priešpaskutinė. Joje labai šauniai raitoma intrigėlė, viskas tempiama iki paskutinės akimirkos, nėra kaip ir jokių aiškių ir suprantamų „jei padarysiu tą ir tai, tai nutiks tas ir tas, o tada aš laimėsiu“, kiekvienas veiksmas neaišku kokiu maginiu būdu veda į pergalę, tad tik tiek ir aišku – jei pavyks, na tai jau kaip nors paskui viskas susitvarkys. Man tai skaitant nekenkė. Juoba, kad tarkim šioj knygoj atsirado dar ir kažkokia angelų rasė, vadinas jau gavau sau dvi dovanėles, drakonus ir angelus. Vienas nemiruolis pagaliau pripažintas „vampyru“, ir nors jį vis minėjo ir minėjo, taip ir nepasižymėjo vyrukas. Pamiršta buvo ir daug kitų paprastai įprastų herojų ar dalykų, kuriuos Laura su tais herojais darydavo. Susitelkta į aprašymus, prisiminimus ir tokius visai ne tėviškus reikalavimus iš tėvų, kaip tarkim „rizikuok gyvybe, nes man atrodo, kad manęs nemyli“ (čia perfrazavau, bet patikėkit, esmė taikli). Šioje knygoje, pagaliau, nebuvo to „tikiuosi jai nereikės susitikti su –viršelio pavadinimo monstras-, nes to ji neįveiks“ dalyko, vietoje to viskas pakankamai šauniai sukosi apie Faustą ir Hadą, stebuklingus žiedus ir dar ten visokias suktenybes. Tai, knyga kaip ir gera...
  Suerzino tai, kad kai jau pagyriau Laurą, kad va, mergaitė patirties įgavo, nebe tokia kvaila, ji ėmė ir vėl atgal žengė. Yra asmenų knygose, kuriais ji nepasitikėjo nuo pat pradžios, kurie jai kenkė ir ji žinojo, kad jie jai kenkia. Vietoje to, kai tik jie ima dviveidžiauti, vietoje to, kad ir toliau įtartinai žiūrėtų į jų darbus, ji ima ir staiga nusprendžia, kad puiku, vadinasi, dabar jūs mano draugai. Suprantu, kad jai dar tik 14-ikti eina, bet tai ne pirmas vaikas kurį sutikau knygose ir kuris vedė iš kantrybės, tad širdin to neimkit, nosferatai. Dar įdomu, kad yra teiginių „tokių dalykų nebūna“, kai tuo tarpu aplink dedasi begalės dalykų, kurių šiaip jau nebūna. Kažkaip galai nesuėjo.
  Bet, kadangi ir vertėjas šį kart pasistorojo, ir knygos pabaiga suintrigavo, nemanau, kad turiu teisę ją peikti. Galų gale, sau žadėjau, kad šią bandytą-Hario-konkurentę perskaitysiu jau velniai žino kada, o delsiau iki stuktelėjo tiek kiek stuktelėjo, o dabar skundžiuosi, kad knyga jaunimui nelabai sueina? Ne jau. Duosiu 7/10 ir užsičiaupsiu.

Anotacija: Po mįslingos avarijos, įvykusios prieš daugelį metų, Laura mano, kad jos mama mirusi. Bet paskui drakonas Gurgulijus jai pažadina viltį, kad Ana Leander gali būti gyva. Kad tuo įsitikintų, Laura ryžtasi leistis į sapnų kelionę į savo praeitį. Visi ženklai rodo, kad Ana atsidūrė niūrioje Šešėlių karalystėje. Tačiau pakliūti tenai galima tiktai turint legendinį Ugnies Gyvatės žiedą. Kai Laura jį pagaliau aptinka ir išsiruošia į Šešėlių šalį, ji dar nenutuokia, kad leidosi į patį pavojingiausią nuotykį...  

4 komentarai:

 1. Man tai super knyga, geriausia iš Lauros šešialogijos...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Manau man ta su drakonais labiau patiko. Ir šešta dabar kiek skaitau nieko, bet vėl bajeris "Laura nepriklauso Šviesiesiams - Tai kodėl mes ją gaudom? - nes JIE to nesitiki!" ...Tai JIE nesitikėtų jei jūs ir ten kokį Joną ar Paulių gaudytumėt tada. Žodžiu, ne viskas man suprantama, bet kaip nuotykių-fantasy knyga, ten kaip tos visos Hario Poterio, Žiedų Valdovo, Narnijos ir taip toliau tai jo, Lauros knygos irgi geros, nieko nesakau. Čia jau skaitytojo kaltė, kad kaip aš, delsia iki per dvidešimt stukteli, o tada ima skaityt.

  AtsakytiPanaikinti
 3. "Labas, tu man daugiausia apie Laurą komentuodavai ir kartą pasakei, kad tai šešių knygų "Šešialogija". Tai va, kadangi jau baiginėju knygą paskutinę, pasidomėjau kaip ten toliau. Tai ne šešialogija, ji dar tęsis ir neaišku kiek. Septinta knyga vadinasi "Laura und der Kuss des schwarzen Damon" > Laura ir Juodojo Demono bučinys. Lietuviškai aišku dar nėra, ta knyga parašyta ir išleista tik pernai. Tikiuosi žinios geros!

  http://www.laura-leander.de/leseproben/leseprobe_schwarzer_daemon.html va čia gali pats užmest akį"

  Labai ačiū už info. Mat aš baigiau tas šešias knygas ir daugiau nesidomėjau...
  ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. as tai duociau 9/10

  AtsakytiPanaikinti