2011 m. kovo 2 d., trečiadienis

Labas rytas, Raganiau

Atsikėliau ankstokai ir iš syk pasiėmiau skaityt "Laura ir Aventeros Paslaptis". Negaliu teigt, kad tai kažkokia įdomi ir magiška knyga, bet prasta ji irgi nėra, mat pabaiga gražiai išrutuliota su tam tikru įtampos kiekiu. Rašytojas turėjo labai daug ir didelių galimybių viską pagerinti, nes pats sau tas priemones susikūrė, bet matyt nepanoro. Knyga patiks jaunoms panelėms, jei tik jos ne per daug myli Harį Poterį, mat tada gali kilt dilema dėl šiokio tokio šių knygų panašumo. Vyresnė auditorija turbūt absoliučiai nesusižavės.
Knygoje labai stipriai jaučiasi vokiškas akcentas (rašytojas Peter Freund yra vokietis), vertimas šen ten kliūna, įterpta kasdieniškų angliškų frazių (tokių kaip "okei" arba "easy"), kažkodėl žodis "būdu" (pvz.: jokiu būdu) labai dažnai pakeistas "mada" (pvz.: jokia mada). Žodžiu, jei jau perskaitėt Harį Poterį ir su juo užaugot, nesvajojat tapt princais ir princesėmis, tai nieko neprarasit, jei šių fantazijos knygelių nepaskaitysit. Sprendžiu aišku tik pagal pirmą knygą, gal paskaitysiu daugiau ir nuspręsiu kitaip, bet kol kas - nieko gero. Tikrai buvo vietos ir vertimui pagerinti ir pačiai istorijai.
Bet ne apie tai norėjau čia.
Atsikėliau ryte ir skaičiau maždaug iki vienuoliktos ar pusės dvylikos, kai tą pasiskaitymą nutraukė skambutis į duris. Tiksliau į tą namų telefoną. Jame išgirdau labai pažystamą balsą sakantį "Jums siuntinys registruotas". Spėkit kas? Prieš savaite http://sena.lt/ užsisakiau knygą, patį pirmą Raganiaus leidimą išleistą dar Dagono leidyklos. Sumokėjau 7lt ir štai šiandien gavau! Tiesa, mane labai nustebino pats knygos stovis. Viršelis kiek aptrintas, nenuostabu, juk knyga sena. Tačiau atrodo ji net atversta nebuvo, mat lapai neturi jokių lenkimo žymiu, kurios būdingos minkštų viršelių knygoms, verčiant tenka kaip naują lenkti. Tad išeitų, kad ji nors ir sena, bet neskaityta. Bet kuriuo atveju labai džiaugiuos, kad pagaliau gavau šią kolekcinę vertybę, kurią turbūt supras tik tikri Raganiaus gerbėjai ir mylėtojai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą