2011 m. vasario 18 d., penktadienis

Ken Hood - Demono KardasDar tik puselę šios knygos perskaičiau, bet jau žaviuosi. Matot, man labai patiko Bartimėjaus Trilogija (ar laukiat ketvirtos knygos? Saliamono Žiedas, Bartimėjaus priešistorė), o ten, paskutinėje trilogijos knygoje veiksmas sparčiai ėmė suktis apie demonų/džinų/dvasių įsikūnyjimą į žmones/burtininkus. Nežinau ar šioje knygoje į pagrindinį herojų, Tobį Streindžersoną kas nors tikrai įsikūnijo, bet kol kas atrodo, kad taip ir tai labai žavu.
Tai eridano išleista knyga, fantasy stiliaus su dar vienu bjauriu viršeliu. Veiksmas vyksta lyg ir Škotijoje, burtininkai čia nelabai žinomi ir suvokiami, bet tikrai egzistuojantys. Kaimo žmogui daugiau žinomos visokios dvasios, globėjai ir panašiai, o burtininkus ten atsoja žyniai. Knyga nestora, o jos numeriukas 348. Jei norit paprastos geros senos fantasy - šita kaip tik lengvam pasiskaitymui. Nors kol kas nelabai kas įvyko, kas kvapą gniaužtų, bet to tikėtis iš kiekvienos knygos negalima.
Ken Hood žinomas Dave Duncan vardu, tačiau naudoja aną pseudonimą darbams. Knyga turi dar du tęsinius, kurie į lietuvių kalbą nebuvo išversti, bet gal dar kada bus. Žodžiu, eilinį sykį mums iš serijos/trilogijos padarė kažką naujo. Jei pageidautumėt tų knygų angliškai, tai ieškokit tokių pavadinimų, kaip "Demon Rider" ir "Demon Knight".
Eridanas aišku tikri šaunuoliai, kad taip verčia tokias krūvas fantastikos, bet man jų užmojai vis vien nepatinka. Pirma tai, iki šiol nesugeba susitvarkyti savo tinklalapio ir atsidaryti internetinės parduotuvės, kas turbūt padvigubintų jų pelną. Antra - jų kabliai siekia tik tam tikro tipo žuveles. Vertė Anne Rice knygas, išvertė šaunuoliai "Ramzį" ir "Kastratus", o toliau? Stop. Toliau Obuolys pastvėrė saldžiausią sausainiuką - Vampyrų kronikas. Ir ne todėl, kad Eridanas būtų lėtapėdžiai. O mat todėl, kad jie kažkokiu būdu sugeba išsisukti nuo tikrų serijų ir vietoj to kurti savas (Tolkieno Mokinius, t.t.). Serijas kurias jie gvildena dažnai panašesnės į da Vinčio kodą, apie šventųjų kapus, genetiką, palikuonis ir pan. Nežinau kas čia per kriterijai, bet jie tikrai galėtų pašokti daug daug aukščiau be didelės rizikos, mat lietuvoj tikrai sočiai ištikimų gerbėjų, fantastų ir šiaip pakvaišelių, gamer'ių.

Ken Hood - Demono Kardą rekomenduoju lengvam pasiskaitymui, ypač jei skaitėt Bartimėjaus Trilogiją ir patiko. Beje, Bartimėjaus Trilogijos fanams siūlo dažnas ir Bado Žaidimus (knygų serija, o gal trilogija, nežinau dar).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą